روند صدور گذرنامه الکترونیک در سفارت افغانستان از امروز رسما کلید خورد

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  كد ماوس

  

  برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


  دریافت كد گالری عكس در وب

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

   

  مسئول پروژه صدور گذرنامه‌های الکترونیک سفارت افغانستان در تهران از آغاز بکار رسمی بخش صدور گذرنامه الکترونیک در سفارت خبر داد و گفت: افراد دارای معلولیت شامل تخیف ۵۰ درصدی در هزینه صدور می‌شوند.

  «محمد اسلام دره‌ای» رایزن فرهنگی و حقوقی و مسئول پروژه صدور گذرنامه های الکترونیک سفارت افغانستان در تهران در گفت‌وگو با  تسنیم اظهار کرد: دستگاه‌ها و تجهیزات صدور گذرنامههای الکترونیک در 16 خرداد ماه آماده شده بود اما تا امروز بنا به دلایلی کار آن شروع نشده بود و از امروز روند صدور و توزیع گذرنامه های الکترونیک در سفارت افغانستان کلید خورد.

   وی افزود: همچنین روند توزیع شناسنامه‌های افغانستانی نیز از چهارم شهریور ماه در سفارت آغاز شده که در هر بخش اولویت با دانشجویان است اما دیگر مهاجرین هم می‌توانند با نوبت‌گیری اینترنتی جهت انجام کارشان اقدام کنند.

  مسئول پروژه صدور گدرنامه های الکترونیک سفارت افغانستان در تهران با تاکید بر مشکلات موجود بر سر راه صدور این گذرنامه‌ها و شناسنامه‌ها گفت: با توجه به این که اداره شناسنامه و ثبت احوال نفوس برای گذرنامه های الکترونیکی در افغانستان به تازگی راه‌اندازی شده و ما نخستین نمایندگی شروع این کار در خارج از افغانستان هستیم بطور حتم با مشکلاتی مواجه خواهیم بود که امیدوارم به مرور کار روی روال عادی و طبیعی بیفتد.

  دره‌ای گفت: ما در حوزه گذرنامه‎های الکترونیک آمادگی این را داریم که در همین ابتدای کار روزانه حداقل 500 گذرنامه صادر کنیم اما بشدت مشکل فضا جهت پاسخگویی و ارائه خدمات به ارباب رجوع را داریم که امیدواریم بزودی حل شود.

  وی تاکید کرد: در بحث شناسنامه‌های افغانستانی نیز چنین وضعیتی صدق می‌کند.

  مسئول پروژه صدور گذرنامه های الکترونیک سفارت افغانستان در تهران گفت: با توجه به اینکه آخرین اعتبار گذرنامههای دست‌نویس نوامبر 2017 اعلام شده به همه مهاجرین توصیه می‌شود که هر چه زودتر جهت اخذ شناسنامه و پس از آن گذرنامه الکترونیک اقدام کنند.

  دره‌ای گفت: هزینه صدور گدرنامههای الکترونیک 120 دلار بوده که برای افراد دارای معلولیت 50 درصد تحفیف داده می‌شود، همچنین برای بیماران خاص نیز ما پیشنهاد تخفیف را به دولت افغانستان داده‌ایم اما هنوز پاسخ روشنی به ما نداده‌اند.

  نویسنده : یعقوب بازدید : 46 تاريخ : دوشنبه 13 / 6 / 1396 ساعت: 5:25 قبل از ظهر
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها