افزایش ورود مهاجران غیرقانونی از مرز زمینی به یونان

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  كد ماوس

  

  برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


  دریافت كد گالری عكس در وب

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  مقامات پولیس یونان خبر داده اند که در شمار مهاجران و پناهجویانی که به صورت غیرقانونی از مرز زمینی ترکیه به خاک این کشور وارد می شوند، در ماه سپتمبر یک افزایش به میان آمده است.

  پولیس در شهر جزیره ای تاسالونیکی در شمال یونان روز سه شنبه گفت که دو هزار و ۴۲۸ مهاجر که در ماه سپتمبر به صورت غیرقانونی از مرز زمینی گذشته و وارد خاک این کشور شده اند، ثبت نام گردیده اند. این شمار در ماه آگست فقط یک هزار و ۴۹۷ تن بوده است.

   این موضوع همچنان در مورد آن عده از مهاجرانی صدق می کند که از مرز دریایی گذشته و خودشان را به یونان می رسانند. برمبنای آمار ارائه شده از سوی آژانس مهاجرت سازمان ملل متحد، شمار عبور مهاجران از مرز دریایی نیز افزایش یافته و در ماه سپتمبر به چهار هزار و ۸۸۶ تن رسیده است.

  از زمانی که توافقنامه مهاجران میان اتحادیه اروپا و ترکیه در ماه مارچ سال ۲۰۱۶ به اجرا درآمد، این بالاترین شمار عبور مهاجران در یک ماه بوده است که در سپتمبر امسال به ثبت رسیده است.

  اتحادیه اروپا و ترکیه با این توافقنامه جلوی موج مهاجرت به اروپا را گرفتند و شمار کمتری از مهاجران از ترکیه به یونان آمدند. براساس این توافقنامه، هر مهاجری که پس از ۲۰ ماه مارچ سال ۲۰۱۶ به خاک یونان در اتحادیه اروپا برسد، باید در این کشور درخواست پناهندگی بدهد و در صورتی که رد گردد، پس به ترکیه فرستاده می شود.

  تنها روز دوشنبه ۲۴۵ تن به وسیله قایق های بادی قاچاقبران از ترکیه به جزیره های یونان رسیده اند. بیش از ۱۳ هزار مهاجر و پناهجو در حال حاضر در جزیره های یونان گیرمانده اند.

  براساس توافقنامه مهاجرت اتحادیه اروپا با ترکیه، مهاجران تازه وارد به محض رسیدن به جزیره ها برای ثبت نام و ارائه درخواست پناهندگی به کمپ های بسته منتقل می شوند و تا زمان دریافت پاسخ مثبت به درخواست شان اجازه ندارند جزیره ها را ترک کنند.

  نویسنده : یعقوب بازدید : 2 تاريخ : جمعه 21 / 7 / 1396 ساعت: 3:38 قبل از ظهر
  برچسب‌ها : مهاجران,غیرقانونی,
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها