طرح"ثبت نام نهایی " مهاجرین افغانستانی برای اعزام به عتبات عالیات آغاز شد

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  كد ماوس

  

  برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


  دریافت كد گالری عكس در وب

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  عملیات ثبت نام نهائی اعزام مهاجرین افغانستانی و عراقی ساکن در ایران برای شرکت در مراسم اربعین حسینی از امروز در کلیه دفاتر کفالت آغاز شده است.
   بنا بر اعلام وزارت داخله ایران، عملیات "ثبت نام نهائی اعزام به راهپیمائی اربعین" از ساعت ۸ صبح روز یکشنبه ۲۳/۷/۹۶ در کلیه دفاتر کفالت ایران آغاز و در ساعت ۱۴ روز پنجشنبه ۵/۸/۹۶ پایان خواهد یافت.

   بنا به اطلاعیه وزارت داخله ایران "ثبت نام نهائی" صرفاً برای آندسته از زائرینی انجام خواهد پذیرفت که با حضور در دفتر کفالت مربوطه در "طرح پیش ثبت نام" ثبت درخواست نموده اند.

  در اطلاعیه خاطر نشان شده است، اضافه نمودن افراد خانوار برای اعزام به مراسم اربعین مشروط بر دارا بودن مدرک معتبر و ثبت مشخصات آنان در سامانه مجاز می باشد و حداکثر مهلت برای این اقدام مورخ ۳۰/۷/۹۶ می باشد.

  همچنین کم نمودن اعضا خانوار در ثبت نام نهائی نیز قابل انجام می باشد. لازم به تاکید است که پس از ثبت نام نهائی کم یا اضافه نمودن افراد قابل اجرا نخواهد بود.

  متقاضایان شرکت در اربعین حسینی، صرفاً از طریق دفترچه اقامت و رواید جمهوری اسلامی عراق امکان تشرف به مراسم اربعین را خواهند داشت .

  مرز خروجی زوار مکرم صرفاً "مرز شلمچه" تعیین شده است. 

  مهاجرین افغانستانی که سال گذشته دفترچه اقامت به اعتبار ۳ سال دریافت نموده اند ، نیازی به دفترچه نداشته و لذا دریافت هزینه صدور دفترچه از آنان دریافت نخواهد شد، برای هر خانوار یک دفترچه صادر و مشخصات همراهان در دفترچه قید می گردد.لذا از هر خانوار صرفاً هزینه یک دفترچه اقامت را می‏باید پرداخت نماید.

  چنانچه بر اساس دستورالعمل ابلاغی به دفاتر کفالت بابت عضوی از خانوار دفترچه مجزا صادر شود، هزینه دفترچه دریافت می گردد.

  ۸.دفترچه اقامت و روادید اربعین از مورخ ۱ الی ۱۵ عقرب / آبان توسط دفاتر کفالت محل ثبت نام تحویل خواهد شد.

  طبق ابلاغ وزارت داخله ایران تحویل دفترچه های اقامت به زوار محترم مستلزم اخذ مدرک شناسائی خواهد بود.

  ۹. طبق اعلام ستاد اربعین اتباع خارجی هزینه های اعزام به مراسم اربعین سال ۱۳۹۶ عبارت است از:

  ۱/۹- هزینه تشرف دریافت معادل ریالی ۴۰ دلار بابت هزینه ویزای عراق بر اساس نرخ تبدیل اعلامی هر روز سامانه سماح
  ۲/۹- هزینه بیمه حوادث ۱۸۸.۰۰۰ ریال
  ۳/۹- هزینه بیمه هلال احمر ۶۲.۰۰۰ ریال
  ۴/۹- حق العمل دفاتر کفالت و سازمان حج و زیارت ۱۳۰.۸۰۰ ریال

  توضیح: هزینه اعزام به مراسم اربعین به احتمال زیاد در هر روز با روزهای قبل و بعد متفاوت است زیرا هزینه مزبور دارای ۲ جزء است:الف:نرخ متغیر تبدیل معادل ۴۰ دلار ارز ( نرخ تبدیل دلار به ریال که احتمالا روزانه تغییر می نماید) ب :نرخ ثابت بیمه،هلال احمر و حق العمل دفاتر کفالت و سازمان حج و زیارت مشتمل بر ۳۸۰.۸۰۰ ریال

  ۱۰- لازم به ذکر است دارندگان گذرنامه الکترونیک دارای اقامت معتبر می باید راساً برای دریافت رواید به نمایندگی های جمهوری اسلامی عراق در تهران مراجعه نمایند.

  نویسنده : یعقوب بازدید : 1 تاريخ : دوشنبه 24 / 7 / 1396 ساعت: 5:03 بعد از ظهر
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها