سخنرانان برتر افغانستانی معرفی شدند

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  كد ماوس

  

  برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


  دریافت كد گالری عكس در وب

  آرشیو مطالب

  برچسب ها


  اولین دوره مسابقات سخنرانی دانشجویان افغانستانی دانشگاه های ایران با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

  اختتامیه نخستین دوره مسابقات سخنرانی دانشجویان افغانستانی دانشگاه های ایران به همت گروه دانشجویی همدل و همکاری انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی و صنف سراجان افغانستانی مقیم تهران عصر روز یکشنبه ۲۳ میزان با حضور سفیر کبیر جمهوری اسلامی افغانستان دکتر نصیر احمد نور,  حاج آقا فرهاد زاده مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید بهشتی و مدرسین و اساتید ایرانی فن بیان و گویندگی عصر روز یکشنبه ۲۳ میزان در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران برگزار شد.

  حمید انوری دبیر برگزاری اولین دوره مسابقات سخنرانی دانشجویان افغانستانی دانشگاه های ایران در گفتگو با خبرنگار افغانستان ما اظهار داشت :هدف از برگزاری این مسابقات ارتقای سطح علمی و فن بیان دانشجویان افغانستانی است و یکی دیگر از اهداف ما پاسداشت لهجه دری در این مسابقات بود.

  وی تصریح کرد : در این مسابقه به یکی از شرکت کنندگان بغیر از سه نفری که برنده شدند, بدلیل داشتن لهجه شیرین دری تقدیر ویژه بعمل آمد.

  انوری گفت : می خواهیم سطح علمی و فن بیان دانشجویان افزایش پیدا کند بطوری که الان شبکه های داخلی افغانستان را شما ببینید متوجه می شوید به کسانی نیاز,داریم که لهجه دری داشته باشند و فن بیان خوبی داشته باشند تا بتوانند فعالیت های خوبی را در این زمینه داشته باشند .

  دبیر برگزاری این مسابقات تاکید کرد: سالهای آینده هم این مسابقه انشاالله باشکوه تر برگزار خواهد شد .

  وی گفت : در این دوره از مسابقات ۵۰ نفر شرکت کننده از سراسر ایران داشتیم و با توجه به اینکه تجربه اولشان بود سطح کیفی خوبی داشتند .

  انوری گفت : مهر ماه سال گذشته درنظر داشتیم این مسابقه را برگزار کنیم که ۵ ماه طول کشید و بهمن ماه سال گذشته در دانشگاه شهید بهشتی قرار شد برنامه را بگیریم که به لطف دوستان وزارت علوم این برنامه لغو شد . به همین دلیل پس از دوماه استراحت در اردیبهشت ماه کارمان را آغاز کردیم و توانستیم با همکاری دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی امروز این برنامه را برگزار کنیم.

  دکتر نصیر احمد نور سفیر کبیر جمهوری اسلامی افغانستان در ایران در این مراسم اظهار داشت : امروز در دنیا نسل نو فرزندان افغانستان در هرجا که صاحب نام و نشان هستند. همه کس از استعداد و لیاقت ایشان حرف می زنند و اگر فرصت هایی در اختیار آنها چه دختران و چه پسران قرار بگیرد از آن فرصت ها استفاده شایانی می نمایند.
  بنده افتخار این را داشته ام که در طول ماموریت خود در کشور برادر جمهوری اسلامی ایران چند باری همراه رئیس جمهور افغانستان و یا دیگر مقامات ملاقاتی با رهبر معظم انقلاب ایران داشته باشم . در هر ملاقات بدون استثنا ایشان از استعدادهای مردم افغانستان و نسل جوان و گذشته ی افغانستان و مشاهیر مشترک دو کشور ستایش کرده اند.
  امروز در این مسابقه نمونه ای از این استعدادها را دیدیم که سخنرانان فی البداهه در مورد موضوعی بدون تامل سخنرانی کردند و حق مطلب را ادا نمودند.
  چیزی که در خور ذکر است اینست که شما دانشجویان عزیز از یک شانس بسیار خوبی برخوردار هستید ویژگی منحصر بفردی که مهاجرین در سایر کشورها از آن برخوردار نیستند و آن این است که در کشوری به سر می برید که با شما هم فرهنگ , همزبان و هم کیش است.
  شما با زبان خود علم و فناوری را فرا می گیرید و این امتیاز بزرگی است.

  حاج آقا فرهاد زاده مسئول نهاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در مراسم اختتامیه نخستین دوره مسابقات سخنرانی دانشجویان افغانستانی دانشگاه های ایران با اشاره به جایگاه رنج در زندگی گفت ; اگر نگاه ما به جهان خلقت نگاه متعالی باشه رنج هم لذت بخش خواهد بود.
  در مسیر کمال تمام رنج ها و دردها باعث کمال ما میشود.

  وی با اشاره به اینکه عشق به هر چیزی هزینه می خواهد گفت عشق به افغانستان نیز هزینه می خواهد ما این هزینه را می دهیم.

  براساس این گزارش این مسابقه در دو مرحله نیمه نهایی و نهایی برگزار شد که در مرحله نیمه نهایی (مقدماتی)  ۵۰ سخنران با ارائه موضوعی به مدت زمان ۵ دقیقه به رقابت پرداخته که از میان آنان ۱۲ نفر به انتخاب داوران به مرحله نهایی راه یافتند.

  در مرحله نهایی ابتدا ۱۲ نفر برگزیده مانند مرحله قبل ب ارائه موضوعی پرداخته و از میان آنان ۷ نفر انتخاب شدند . در ادامه ۷ نفر برگزیده با موضوعی که به قید قرعه انتخاب میشد به بداهه گویی پرداختند که از این میان ۳ نفر بعنوان نفرات برتر و از یک نفر بعنوان داشتن لهجه شیرین دری تقدیر شد.
  فرزانه معصومیان یکی از داوران ایرانی و کارشناس در این مسابقه گفت : اولین مسابقه اولین قدم بود و اولین قدم خیلی خوب برداشته شد .
  وی گفت من ۵ سال است در مسابقه سخنرانی تریبون شرکت می کنم انصافا آن نظم و ترتیبی که در اولین مسابقه تریبون بود باید نمره کمتری بگیرد و شما نمره بیشتر .
  وی در ادامه اسامی برندگان را به شرح زیر اعلام کرد : بتول ناصری نفر اول دریافت لوح تقدیر تندیس و سکه تمام بهار آزادی, مرضیه جوادی نفر دوم دریافت لوح تقدیر , تندیس و نیم سکه بهار آزادی و سکینه هزاری نفر سوم دریافت لوح تقدیر , تندیس و ربع سکه بهار ازادی. همچنین آقای یاسر نگاه تندیس تقدیر ویژه را برای لهجه دری دریافت کردند.
  تیم داوران اولین دوره مسابقات سخنرانی دانشجویان افغانستانی دانشگاه های ایران را خانم فرزانه معصومیان,  شیرین ترکمندی, محمدرضا حسینیان از دوستان ایرانی و از افغانستان ارشاد احراری و سیدرضا حسینی تشکیل دادند.

  در پایان برنامه از دکتر نصیر احمد نور سفیر کبیر جمهوری اسلامی افغانستان در ایران, محمدرضا حسینیان , شیرین ترکمندی و فرزانه معصومیان از داوران ایرانی مسابقه , آقای احمدی از
  صنف سراجان افغانستانی مقیم ایران, مجری برنامه خانم راحله فلاحی و ارشاد احراری استاد فن بیان , حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا فرهاد زاده مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید بهشتی توسط گروه دانشجویی همدل  تقدیر بعمل آمد.

  فریبا قلی زاده-تهران

  نویسنده : یعقوب بازدید : 1 تاريخ : دوشنبه 24 / 7 / 1396 ساعت: 5:03 بعد از ظهر
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها