سومین نمایشگاه نقاشی «سه خواهر نوجوان افغانستانی» افتتاح شد

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  كد ماوس

  

  برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


  دریافت كد گالری عكس در وب

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  سومین نمایشگاه نقاشی «سه خواهر نوجوان افغانستانی» با آثاری از بلقیس، نرگس و سکینه محمدی، به سرپرستی مریم یگانه، جمعه، ۲۸ میزان، در تهران، افتتاح شد.

  نرگس محمدی در گفت‌وگو با خبرگزاری فرهنگ، گفت: «حدود ۵ سال است که نقاشی می‌کنیم . زمانی‌که اولین نمایشگاه ما برگزار شد، تصور نمی کردیم خیلی از آثار ما استقبال شود، ولی استقبال خوبی صورت گرفت و تصمیم گرفتیم دومین نمایشگاه را نیز برگزار کنیم. در دومین نمایشگاه نیز آثار مورد توجه قرار گرفت و امروز که افتتاحیه سومین نمایشگاه هست، استقبال‌ها بیش‌تر شده است.»

   نرگس می گوید: در دوران راهنمایی، وقتی با معلم‌مان «مریم یگانه» آشنا شدیم، ایشان چیزهای متفاوتی به ما آموزش می‌داد که ما در درس هنر چنین چیزی نداشتیم.

  وی گفت: «سبک کار ما سورئال است. ما عاشق تخیلات بودیم چون‌که در تخیلات ما چیزهای زیادی نهفته است و سعی کردیم تمام تخیلات خود را در نقاشی‌ها به نمایش بگذاریم.»

  وی در خصوص برنامه‌های آینده‌اش، گفت: «دوست داریم چنین نمایشگاهی را در افغانستان و دیگر کشورهای جهان نیز  برگزار کنیم.»

  طی دو سال گذشته، دو نمایشگاه نقاشی از آثار سورئال این سه خواهر هنرمند که در حال‌حاضر سال‌های آخر مکتب را می‌گذرانند، در تهران برگزار شده بود که با استقبال گرم مهاجران و جامعه ایران، همراه شد.

  مریم یگانه، آموزگار هنر این خواهران در مکتب، استعداد آن‌ها را کشف کرده بود و به آن‌ها پیشنهاد برگزاری نمایشگاه را  داده بود. وقتی این سه خواهر، چنین چیزی را شنیدند، باور نمی کردند، آثارشان آن‌قدر خوب باشد که با آن‌ها بتوانند نمایشگاه برگزار کنند. اما نمایشگاه نقاشی آنان در دو سال اخیر برگزار شد و استقبال خیلی خوبی داشت.

  بر اساس این گزارش، نمایشگاه سه خواهر نوجوان افغانستانی، با ۲۱ تابلو از این نقاشان جوان، از ۲۸ میزان الی ۳ عقرب، میزبان علاقمندان هنر است.

  گفتنی‌ست که کارهای این هنرمندان، بین ٣٠٠ تا ٥٠٠ هزار تومان قیمت‌‌گذاری شده است.

  بازدید از این نمایشگاه تا سوم عقرب، همه روزه از ساعت 3 الی 7 بعد از ظهر برای علاقه‌مندان، ادامه خواهد داشت.

  نویسنده : یعقوب بازدید : 4 تاريخ : شنبه 29 / 7 / 1396 ساعت: 2:35 بعد از ظهر
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها