دبیر ستاد اربعین شرایط حضور مهاجرین افغانستانی در راهپیمایی امسال اربعین را تشریح کرد

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  كد ماوس

  

  برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


  دریافت كد گالری عكس در وب

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  مجید آقابابائی دبیر ستاد اربعین گفته است:  همانند سال گذشته در پی توافق با دولت عراق و موافقت آن کشور، اتباع کشور افغانستان که دارای کارت آمایش، کارت هویت، دفترچه پناهندگی و یا دفترچه اقامت صادره معتبر از مراجع قانونی جمهوری اسلامی ایران هستند، می‌توانند به 160 دفتر کفالت و اقامت اتباع خارجی در 14 استان کشور مراجعه و نسبت به ثبت نام برای شرکت در مراسم عظیم راهپیمایی اربعین حسینی اقدام کنند.

  به گزارش افغانستان ما وی در گفتگو با میزان اظهار داشت: این گذرنامه‌ها نباید دست نویس و باید اصطلاحاً قابل خواندن با ماشین (MRZ) باشند.

   وی با اشاره به امکان مراجعه اتباع افغانستان در استان‌های فاقد دفاتر کفالت به دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری‌ها برای پیگیری روند ثبت نام گفت: هزینه‌های ثبت نام اتباع افغانستانی مانند اتباع ایرانی است و برای دفترچه‌های تردد نیز مبلغی توسط دفاتر اخذ خواهد شد و به جز این موارد، اتباع افغانستان هیچ هزینه دیگری برای ثبت نام پرداخت نخواهند کرد.

   

  دبیر ستاد مرکزی اربعین افزود: اتباع کشور افغانستان و اتباع سایر کشور‌ها که دارای گذرنامه‌های معتبر کشور متبوع خود بوده و دارای پروانه اقامت از جمهوری اسلامی ایران هستند، نیز می‌توانند مستقیماً از طریق سامانه سماح یا مراجعه به دفاتر کفالت یا سفارت عراق یا کنسولگری‌های سه گانه و یا دفاتر صدور روادید در 12 شهر ثبت نام کنند.

  مدیرکل امور مرزی وزارت کشور با تأکید بر اینکه تمام اتباع خارجی، صرفاً اجازه خروج و ورود از مرز شلمچه  یا مرز‌های هوایی را خواهند داشت، خاطرنشان کرد: در مورد اتباع کشور‌های دیگر که دارای پروانه اقامت در جمهوری اسلامی ایران نیستند، براساس اعلام دولت عراق، روادید توسط سفارت آن کشور در ایران صادر نخواهد شد و الزاماً باید از سفارت یا کنسولگری‌های عراق در کشور متبوع خود، روادید اربعین را اخذ کنند.

  آقابابائی در مورد اتباع کشور‌های ثالث  یا همسایه که در کشور خود روادید اربعین اخذ کرده و قصد دارند از مسیر جمهوری اسلامی ایران و از طریق مرز‌های زمینی و یا هوایی به کشور عراق عزیمت کنند گفت: از طریق وزارت امور خارجه به کنسولگری‌های جمهوری اسلامی ایران ابلاغ شده است که در خصوص این اتباع، در صورت داشتن روادید اربعین، روادید ورود به کشور و خروج از کشور و مجدداً برگشت از کشور عراق و خروج از  ایران صادر شود.

  نویسنده : یعقوب بازدید : 1 تاريخ : چهارشنبه 3 / 8 / 1396 ساعت: 0:02 قبل از ظهر
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها