رئیس اداره گذرنامه و روادید وزارت امور خارجه ایران: ویزای عراق مهاجرین افغان تا آخر هفته صادر می شود

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  كد ماوس

  

  برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


  دریافت كد گالری عكس در وب

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  فراز و نشیب‌های سرعت صدور روادید ازجمله مسائلی بوده است که در روزهای گذشته بیشترین حجم اخبار پیاده‌روی بزرگ اربعین را به خود اختصاص داده و مسئولان در رابطه با آن از عزم جدی برای سرعت بخشی به روند صدور ویزا خبر داده‌اند؛ هرچند که هنوز از نظر برخی از زائران روند مطلوب نیست.

  رئیس اداره گذرنامه و روادید وزارت امور خارجه بار دیگر به همه زائران تأکید کرد که برای خروج از کشور حتماً باید گذرنامه و روادید معتبر داشته باشند.

  مجتبی کریمی رییس اداره گذرنامه و روادید وزارت امورخارجه ایران گفته است :با تلاش‌های انجام‌شده تا آخر هفته هیچ روادیدی از اتباع افغانستانی باقی نمانده و ویزای همه زوار تبعه افغانستانی صادر می‌شود.
  به گفته وی نیمی از روادیدهای زائران تبعه افغانستانی صادرشده است.

  کریمی می گوید کار صدور روادید تبعه افغانستانی به این دلیل طولانی شد که علاوه بر صدور روادید باید دفترچه‌ای برای آن‌ها صادر می‌شد اما با تلاش‌های انجام‌شده تا آخر هفته هیچ روادیدی از اتباع افغانستانی باقی نمانده و ویزای همه زوار تبعه افغانستانی صادر می‌شود.

  کریمی افزود: اگر افغانستانی‌های مقیم در ایران باشند و کارت آمایش یا اقامت معتبر داشته باشند می‌توانند برای دریافت ویزا و گذرنامه مراجعه کنند، اما اگر  اقامت معتبر نداشته باشند نمی‌تواند گذرنامه و ویزا بگیرند.

  رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا هم سه گروه اتباع خارجی را مخاطب پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا در ایام اربعین حسینی برشمرد  و گفت: دسته نخست اتباع ساکن کشور ایران که گذرنامه معتبر دارند باید حتماً پس از اخذ ویزا از مرز شلمچه وارد کشور عراق شوند، دومین گروه که بیشترین جمعیت را دارند، اتباعی هستند که گذرنامه معتبر نداشته ولی ساکن ایران هستند که با توجه به جمعیت این دسته از اتباع خارجی که اکثریت افغانستانی هستند، مذاکراتی با طرف عراقی انجام شد و مقرر شد سندی برای این اتباع صادر شود و آن‌ها با این سند صادره،‌ مبادرت به اخذ ویزای کشور عراق و خروج از کشور از مرز شلمچه کنند.

  علیرضا صمدی افزود: دسته دیگری از اتباع نیز هستند که کشور ایران را به‌عنوان مسیر تردد خود به عراق انتخاب می‌کنند که عمده این افراد نیز اتباع کشور پاکستان و افغانستان بوده و آن‌ها نیز لازم است برای خروج از ایران و ورود به کشور عراق به مرز شلمچه مراجعه کنند.

  و اما انتشار اخبار و تصاویری از یک خانم تبعه افغان که گریه می‌کند و می‌گوید گذرنامه‌ام دست‌نویس است و اجازه شرکت در پیاده‌روی اربعین را به من نمی‌دهند باعث واکنش مسئولان شد. به گفته جانشین رئیس ستاد اربعین ناجا زائران تبعه غیر ایرانی دارای گذرنامه غیر چاپی نیز امکان اخذ ویزا دارند و بالغ‌بر ۵ روز است گذرنامه‌های دست‌نویس اتباع هم پذیرفته می‌شود.

  سردار محمد بابایی از افزایش فعالیت مراکز صدور گذرنامه هم یادکرد و افزود:  مجموعه ستادهای گذرنامه ما در تهران و شهرستان‌ها از ۸ صبح تا ۸ شب پذیرای زائران هستند، دفاتر پلیس +۱۰ نیز از ۸ صبح تا ۶ بعدازظهر فعال هستند و به مردم خدمات ارائه می‌دهند.

  نویسنده : یعقوب بازدید : 1 تاريخ : يکشنبه 7 / 8 / 1396 ساعت: 3:51 بعد از ظهر
  برچسب‌ها : گذرنامه,مهاجرین,
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها