مسئول پروژه صدور پاسپورت های ماشين خوان و تذكره : پیگیر رايگان شدن و يا تخفیف در هزينه پاسپورت برای دانشجویان هستیم/ تاکنون بیش از ۴ هزار تذکره برای مهاجرین صادر شده است.

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  كد ماوس

  

  برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


  دریافت كد گالری عكس در وب

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  حدود دو ماهی می شود که روند توزیع پاسپورت ماشين خوان و تذکره در سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در تهران آغاز شده است.

   محمد اسلام دره یی، مسئول پروژه پاسپورت های ماشين خوان و تذكره می گوید که بر اساس پیشنهاد و تلاش سفارت افغانستان در ایران، تخفیف های بی سابقه ای در مورد هزینه صدور پاسپورت های جدید برای مهاجرین منظور شده است.

   محمد اسلام دره یی در گفتگو با افغانستان ما، درخصوص درخواست پیگیری تخفیف برای دانشجویان اظهار داشت: در سفری که مدتی پیش دکتر نصیر احمد نور سفیر افغانستان به کابل داشتند این درخواست به ریاست جمهوری رسیده است و ما امیدواریم درخواست ما قبول بشود.

  وی افزود: ما تاکنون توانسته ایم برای حدود 70 درصد از مهاجرین  مقیم ایران که شامل زوجین و اطفال زیر سن 18 سال باشد تخفیف بگیریم که به دهها میلیون دالر میرسد. بخشی از دانشجویان عضو خانواده هایي اند که از این تخفیف بهره برده اند و یا میبرند.

  تغییر نام متقاضیان برایشان دردسر ساز خواهدبود

  دره یی گفت: تغییر نام برای متقاضیان در آینده برایشان دردسرساز خواهد بود . متقاضیان نباید دست به تغییر نام اصلی، جعل و تزویر اسناد و مدارک بزنند. هرچند مقامات جمهوری اسلامی ایران پذیرفته اند نام اصلي و تأييد شده سفارت و نمايندگي هاي كنسولي افغانستان که در پاسپورت های جدید کامپیوتری باشد را می پذیرند و اصلاحات لازم را به عمل مي آورند، اما افغانها باید با نام و شهرت اصلی خود تذکره و پاسپورت بگیرند البته بعد از گرفتن بایومتریک و انگشت نگاری حین دریافت تذکره و پاسپورت،  تغییر نام و شهرت در افغانستان و در تمام نمایندگی های افغانستان در خارج ممکن نخواهد بود.

  افغان ها نباید برای خود  در اسناد هویتي خويش مشكل خلق نمایند. در مجموع اولویت برای کسانی است که مدرک معتبر داشته باشند.

  وی افزود : در حال حاضر سفارت  برای دانشجویان، افرادی که دارای پاسپورت دست نویس هستند و افرادی که تبدیل وضعیت می کنند، طبق طرزالعمل تذکره و پاسپورت صادر می کند.

  وی با تاکید بر اینکه اساس ضرورت توزيع تذکره برای متقاضیان پاسپورت است گفت: کسانی که دارای کارت آمایش هستند و نمی خواهند تبدیل وضعیت کنند ضرورتی ندارد که فعلا برای دریافت تذکره اقدام کنند.

  دارندگان پاسپورت دست نویس برای دریافت پاسپورت های ماشین خوان اقدام کنند

  اقای دره یی درخصوص خبرهایی مبنی بر عدم تمدید پاسپورت های دست نویس گفت: سفارت افغانستان در تهران پاسپورت های دست نویس 450 هزار خانوار را تمدید می کند. این تمدید احتمالاً تا دو ماه آینده تکمیل خواهد شد ولي ضرورت و خواست مقامات ذيربط جمهوري اسلامي ايران است تا هر فرد شامل پاسپورت های دست نويس، در زودترين فرصت ممكن اقدام به تعويض پاسپورت ماشين خوان  کنند.

  وی درخصوص عدم تمدید پاسپورت های دانشجویی قدیم گفت: علت عدم تمدید این پاسپورت ها این است که وزارت علوم برای دانشجویان برگه ادامه تحصیل نمی دهد و پاسپورت های دست نویس به ان عده از دانشجویان داده می شود که مشکل جدی و خاص در مورد اقامت شان داشته باشند.

  افراد بالای 40 سال برای دریافت تذکره درخواست غیابی کنند

  مسئول پروژه پاسپورت های ماشين خوان  در پاسخ به این سوال که چرا برای افراد بالای 40 سال تذکره صادر نمی شود گفت: این افراد باید برای تاییدیه تذکره شان از طریق بخش مربوطه سفارت اقدام به اخذ مثنی و تذکره غیابی کنند .

  رفتار کارمندان محترمانه است

  وی درخصوص خبرهایی مبنی بر رفتارهای توهین آمیز کارمندان سفارت با مراجعین گفت: چنين خبرهايي صحت ندارند و ما همیشه به کارمندان خود تاکید داشته و داریم كه با مراجعین رفتار محترمانه داشته باشند و مستمرا افرادی به ما مراجعه کرده و بخاطر برخورد خوب مسئولین و کارمندان سپاسگزاری کرده اند.

  صدور بیش از 4 هزار تذکره و هزار پانصد پاسپورت ماشین خوان

  مسئول پروژه صدور پاسپورت های ماشين خوان درخصوص روند توزیع تذکره و پاسپورت های ماشين خوان  و تعداد صادر شده آن گفت: تاکنون بیش از 4000  تذکره  صادر و بیش از 6000 تذکره تایید و بیش از هزار و پانصد پاسپورت ماشین خوان صادر و توزیع گردیده است.

  وی تاکید کرد : طبق برنامه ریزی هایی كه روي دست قرار دارند  سفارت باید ظرفیت صدور روزانه 1000 پاسپورت  ماشين خوان را داشته باشد و 1000  تذکره هم روزانه صادر گردد. درواقع باید روزی بین 4 هزار تا 4 هزار و 500 مراجعه کننده داشته باشیم اما متاسفانه با فضایی که در اختیار داریم تنها می توانیم در روز پاسخگوی هزار نفر مراجعه کننده باشیم.
  دره یی تاکید کرد: در حال حاضر در بخش پاسپورت ظرفیت مراجعین روزی 300 الی 400 نفر است اما تعداد مراجعین چیزی حدود 100 نفر هستند. این آمار خیلی کم است و دلیلش هم این است که پاسپورت های دستنویس تمدید می شوند و متقاضیان برای دریافت پاسپورت ماشین خوان تعدادشان کم است. اميدواريم دارندگان پاسپورت های دستنویس از ظرفيت هاي موجود روزمره براي تعويض پاسپورت هاي قديمي خود استفاده كنند؛ چون اعتبار پاسپورت هاي قديمي طولاني نخواهد بود.

  مراجعین پیش از حضور در سفارت به سایت سامانه نوبت گیری مراجعه کنند

  وی در پایان گفت : مشکلی که برخي مراجعین ما دارند عدم نوبت گیری در سامانه اینترنتي و عدم تکمیل بودن مدارک لازم است. مراجعین پیش از حضور حتما در سامانه نوبت دهی ثبت نام کنند و با مدارك و شرايط كامل در روز نوبت خود به سفارت مراجعه نمایند در غير آن از پذيرش اشخاص بدون نوبت و فاقد مدارك و شرايط به داخل سفارت معذرت خواسته می شود.

  فریبا قلی زاده - تهران

  نویسنده : یعقوب بازدید : 1 تاريخ : چهارشنبه 10 / 8 / 1396 ساعت: 0:55 قبل از ظهر
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها