رئیس دانشگاه کابل در مشهد: دانشجویان بعد از اتمام تحصیل به افغانستان بازگردند

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  كد ماوس

  

  برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


  دریافت كد گالری عكس در وب

  پر مخاطب ها

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  رئیس دانشگاه کابل در دیدار با دانشجویان افغانستانی فردوسی، گفت: دولت افغانستان و شخص رئیس جمهور که یک چهره علمی و آکادمیک است از هیچ تلاشی نسبت به دانشجویان دریغ نمی‌ورزد و امیدواریم که دانشجویان هم شرایط فعلی افغانستان را درک کنند.

  «حمید الله فاروقی» مشاور ارشد رئیس جمهور افغانستان و رئیس دانشگاه کابل و هیات همراه وی که به دعوت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به ایران سفر کرده‌اند، از دانشگاه فردوسی مشهد بازدید و با دانشجویان افغانستانی دیدار و گفت‌وگو کردند.

   «واحدیان» مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه فردوسی مشهد در آغاز این مراسم که در دانشکده ادبیات دانشگاه فردوسی برگزار شد، ضمن خیر مقدم به هیات افغانستانی خواستار توسعه ارتباطات فرهنگی میان ایران و افغانستان به ویژه دانشگاه‌های دو کشور شد.

  وی در ادامه تاکید کرد: ما بسیار مایل هستیم که حضور چهره‌های علمی افغانستان به‌خصوص رئیس محترم دانشگاه کابل در دانشگاه فردوسی استمرار داشته باشد و برای همین منظور با جدیت در حال پیگری هستیم که حضور ایشان را به عنوان استاد در این دانشگاه محقق کنیم تا ایشان حضور مستمری داشته باشند.

  «کامران داوری» معاون فرهنگی، اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد در این نشست ضمن ابراز خرسندی از حضور هیات افغانستانی در ایران؛ گفت: ما با مردم افغانستان حوزه تمدنی مشترکی داریم و بسیار خوشحالیم که دانشجویان افغانستانی که از باهوش ترین دانشجویان هستند در این دانشگاه تحصیل می‌کنند.

  وی افزود: امیدواریم که دانشجویان افغانستانی که در جمهوری اسلامی ایران، به‌خصوص دانشگاه فردوسی تحصیل می‌کنند بتوانند با اندوخته‌های فروان علمی و تخصص‌های لازم به کشور خود بازگردند و منشا تحولات فراوانی شوند.

  «حمیدالله فاروقی» مشاور ارشد رئیس جمهور افغانستان و رئیس دانشگاه کابل در ادامه مراسم طی سخنانی ضمن اشاره به افتخارات و تاریخ مشترک ایران و افغانستان، گفت: ما با ایران تاریخ و فرهنگ مشترک داریم و در طول تاریخ همواره این کشور با تمدن بسیار کهن به صورت برادرانه در کنار ما بوده است.

  وی افزود: این همه اشتراکات و تاریخ مشترک باعث شده است که همیشه همسایه‌های خوبی برای یکدیگر باشیم.

  فاروقی، تصریح کرد: دولت افغانستان و شخص رئیس جمهور که یک چهره علمی و آکادمیک است از هیچ تلاشی نسبت به دانشجویان دریغ نمی‌ورزد و امیدواریم که داشجویان هم شرایط فعلی افغانستان را درک کنند.

  رئیس دانشگاه کابل، افزود: افغانستان به حضور نخبه‌های علمی مانند شما نیازمند است و امیدواریم که شما با درک شرایط کشور پس از پایان تحصیلات منشا تحولات بزرگی در افغانستان شوید.

  وی در ادامه به گذشته پر افتخار دانشگاه کابل اشاره و خاطرنشان کرد: ما امیدواریم دانشگاه کابل مانند گذشته که دانشجویان کشورهای منطقه و همسایه ما در آن تحصیل می‌کردند دوباره بتواند در سطح کشورهای منطقه بدرخشد و ما دوباره میزبان دانشجویان دیگر کشورها در دانشگاه کابل باشیم.

  فاروقی، در ادامه هدف از سفر خود به ایران را تشریح کرد و گفت: این سفر به دعوت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی صورت گرفته و هدف اصلی از این سفر تسهیل ارتباطات علمی بین کابل و تهران بوده است.

  «زینب مودودی» نماینده دانشجویان افغانستانی دانشگاه فردوسی مشهد و «فتاح حسینی» مجری این مراسم در ادامه مشکلات دانشجویان افغانستانی را مطرح و خواستار رسیدگی به این مشکلات شدند.

  فاروقی در پاسخ به پرسش‌های دانشجویان، گفت: من صادقانه می‌گویم که قول نمی‌دهم که مشکلات شما را می‌توانم حل می‌کنم، ولی دغدغه‌ها و مشکلات را با شخص رئیس جمهور در میان می‌گذارم و این قول را به شما می‌دهم که پیگر مطالبات شما باشم.

  این نشست صمیمی با حضور دکتر داوری، معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی و همچنین دکتر واحدیان مدیر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه و دکتر حمیدالله فاروقی مشاور رئیس جمهور افغانستان در امور تحصیلات عالی و رئیس دانشگاه کابل به همراه دکتر لعل پاچا آزمون مشاور ارشد رئیس جمهور افغانستان در امور فرهنگی و استاد دانشگاه کابل برگزار شد.

   رئیس دانشگاه کابل را در این سفر «لعل پاچا آزمون، مشاور ارشد رئیس جمهور افغانستان در امور فرهنگی و استاد دانشگاه کابل و محمد اسلم نسیمی رئیس دانشکده زبان و ادبیات دانشگاه کابل همراهی می‌کردند.

  نویسنده : یعقوب بازدید : 7 تاريخ : سه شنبه 16 / 8 / 1396 ساعت: 11:30 بعد از ظهر
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123