آلمان و مشکل پیوند خانواده های مهاجران از یونان

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  كد ماوس

  

  برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


  دریافت كد گالری عكس در وب

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  الحاق خانواده های مهاجران در آلمان همواره مورد بحث بوده است. به تازگی پیوند خانواده های مهاجران از یونان بحث برانگیز شده است. دولت فدرال آلمان اتهامات مطرح شده را رد کرد. مهاجران در یونان دست به اعتصاب و تظاهرات زده اند.

  شماری از خانواده های مهاجران از یک هفته به این سو در برابر اداره مهاجرت یونان دست به اعتراض و اعتصاب زده اند. آنها خواهان الحاق هرچه زودتر به اعضای خانواده شان در کشورهای شمال اروپا از جمله آلمان هستند. در آلمان نیز شمار زیادی از مهاجران از عدم رسیدگی به درخواست های الحاق فامیلی شان شکایت دارند.

   اخیرا گزارش هایی مبنی بر تبانی میان دولت های آلمان و یونان در مورد کند ساختن الحاق خانواده مهاجرانی که در آلمان زندگی می کنند، نشر شده بود. دولت فدرال آلمان اتهام تبانی را رد کرده و گفته است که این گزارش ها در مورد تعیین تاریخ میان این دو کشور نادرست هستند.

  آرزو همتیان با سه فرزندش از یک و نیم سال قبل در یونان زندگی می کند. وی به دویچه وله گفت که دو بار درخواست الحاق به همسرش در آلمان را داده است، اما جواب رد دریافت کرده است.

  همین سه روز قبل الکسیس سیپراس نخست وزیر یونان آرزو همتیان و پسرش امیرحسین را به دفتر کارش دعوت کرد. آرزو در ملاقات با وی از حمله راستگرایان افراطی به خانه اش در آتن و احساس ناامنی اش سخن گفت. امیرحسن پسرش نیز خواستار تسریع روند پیوست مجدد خانواده اش شد. 

  بسیاری از مهاجران در آلمان درخواست پناهندگی شان مثل فرهاد همتیان پدر امیر حسین رد می شود و براساس قانون پناهندگی جدید آلمان اجازه ندارند درخواست الحاق خانوادگی ارائه کنند. اما براساس قانون "دوبلین سه" در صورتی که یکی از اعضای خانواده در آلمان درخواست پناهندگی داده باشد، آلمان موظف است که به درخواست پناهندگی اعضای نزدیک خانواده پناهجو نیز رسیدگی کند.

  براین اساس اگر پناهجو جواب مثبت دریافت می کند، الحاق خانوادگی به آسانی ممکن می گردد. یوهانیس دیمروت سخنگوی وزارت داخله آلمان گفت که در نه ماه سال جاری میلادی ۱۹۲۱ تن براساس قانون دوبلین سه از طریق الحاق خانوادگی از یونان به آلمان آمده اند.

  اما فرهاد همتیان نمی داند که چرا خانواده وی شامل این گروه از مهاجران نبوده است. وی ادعا می کند یکی از آشنایان افغانش که در مونشن زندگی می کند و جواب درخواست پناهندگی اش نیز منفی بوده، درخواست الحاق خانواده از یونان موفق بوده است.

  اداره فدرال امور پناهندگی و مهاجرت آلمان از اول ماه جنوری تا پانزدهم ماه آگوست امسال ۴۵۶۰ نامه رضایت به الحاق خانوادگی را به مهاجران صادر کرده است. بیشتر این مهاجران از کشورهای سوریه، افغانستان و عراق بوده اند.

  با این همه از میان کسانی که مجوز الحاق خانوادگی دریافت کرده اند، فقط اعضای خانواده ۲۲۱ مهاجر توانسته اند در این مدت زمان به آلمان بیایند. بنابراین چنین به نظر می رسد که این افراد کسانی بوده اند که درخواست الحاق فامیلی شان را قبل از سال ۲۰۱۷ داده اند.

   این موضوع همواره برای دولت فدرال آلمان یک چالش است. نامه ای از وزیر یونسی موسولاس وزیر مهاجرت یونان که در ماه می صادر شده، نشان می دهد که توماس دیمیزیر، وزیر داخله آلمان فدرال از یونان درخواست کرده است که روند الحاق خانواده آن عده از مهاجرانی که در آلمان زندگی می کنند را از یونان «موقتاً آهسته بسازد».

  این نامه را آن زمان روزنامه دولتی یونان به نام "مجله ویراستاران" به نشر رسانده بود. همزمان با این خبرگزاری آلمان "دی پی ای" نوشته است که موسولاس وزیر امور مهاجرت یونان تایید کرده که این نامه حقیقی است.

  نویسنده : یعقوب بازدید : 1 تاريخ : سه شنبه 16 / 8 / 1396 ساعت: 11:30 بعد از ظهر
  برچسب‌ها : خانواده,مهاجران,
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها