یونان پناهجویان بیشتر را از جزایر به مناطقی در داخل کشور انتقال می‌دهد

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  كد ماوس

  

  برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


  دریافت كد گالری عكس در وب

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  یونان می خواهد پناهجویان را از کمپ های پر ازدحام در جزایر به دیگر مناطق خشکه کشور انتقال دهد. بر اساس گزارش رسانه ها، قرار است تا آغاز سال نو ۲۰۱۸، حدود ۵۰۰۰ پناهجو به مناطق خشکه انتقال یابند.

  یونان در ادامه تخلیه کمپ های پر ازدحام پناهجویان در جزایر، حدود ۲۷۰ پناهجوی دیگر را از جزایر لیسبوس و خیوس به شهر پیره انتقال داد.

   چنانچه فرستنده تلویزیونی "اسکای" گزارش داده است، قبل از همه خانواده ها، زنان و کودکان در میان این پناهجویان هستند که روز دوشنبه با کشتی به شهر نامبرده انتقال یافتند.

  در روز جمعه با آغاز عملیات انتقال مهاجران از جزایر به شهرها، حدود ۴۰۰ نفر به شهر پیره فرستاده شدند و در اقامتگاه های متعدد جایگزین شدند.

  حکومت یونان تلاش می کند به این وسیله وضعیت تشنج زا میان مهاجرین را در کمپ های مزدحم در جزایر بهبود بخشند. جمعاً حدود ۱۵ هزار مهاجر در جزایر لیسبوس، خیوس، لیروس و ساموس با وضعیت ناگوار به سر می برند.

  براساس اظهارات مقام های یونان، مثلاً در جزیره لیسبوس در کمپ "موریا" ۶۵۰۰ مهاجر به سر می برند، در حالی که این کمپ فقط گنجایش ۲۳۰۰ نفر را دارد.

  یک دلیل مهم پر بودن کمپ های پناهجویان در جزایر، توافقنامه مهاجرت میان اتحادیه اروپا و ترکیه است، زیرا براساس این توافقنامه پناهجویان اجازه ندارند در مناطق خشکه یونان به سفر شان ادامه دهند، تا زمانی که به تقاضاهای پناهندگی شان جواب مثبت نگرفته اند.

  در همین حال چون همزمان مهاجرین دیگر به صورت غیرقانونی از ترکیه به جزایر یونان می آیند و بررسی تقاضاهای پناهندگی شان هرچه بیشتر طول می کشد، این باعث می شود که وضعیت بازهم وخیم تر شود.

  نویسنده : یعقوب بازدید : 1 تاريخ : شنبه 7 / 11 / 1396 ساعت: 7:59 بعد از ظهر
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها