گروهی دیگر از پناهجویان افغان از سویدن و اتریش اخراج می شوند

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  كد ماوس

  

  برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


  دریافت كد گالری عكس در وب

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  مقام های حکومت افغانستان و فعالان حقوق پناهجویان تایید می کنند که قرار است گروهی دیگر از پناهجویان رد شده افغان از کشورهای سویدن و اتریش اخراج شده و روز سه شنبه به کابل برسند.

  با وجود اعتراضات، انتقادها و تحصن پناهجویان و فعالان، اخراج پناهجویان رد شده افغان از کشورهای اروپایی ادامه دارند. این بار سویدن و اتریش گروهی از پناهجویان افغان را به افغانستان می فرستند.

  حفیظ احمد میاخیل، مشاور مطبوعاتی وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان افغانستان می گوید بر بنیاد فهرستی که به این وزارت رسیده است، قرار است  ۱۸ پناهجوی افغان از سویدن و ۲۵ پناهجوی افغان از اتریش اخراج شوند. البته قابل یادآوری است که غالباَ در تعداد پناهجویانی که قرار است اخراج شوند، در لحظات نهایی تغییر به میان می آید. 
  آقای میاخیل به دویچه وله گفت که این پناهجویان رد شده در یک پرواز به افغانستان فرستاده خواهند شد، اما احتمال هم می رود که شمار اخراج شدگان کمتر از این رقم ارائه شده باشد. 
  وی افزود: « قرار است ۴۳ تن از پناهجویان که درخواست های پناهندگی شان در کشور سویدن و اتریش رد شده اند، به کابل فرستاده شوند.» 

  درباره این اخراج گروهی پناهجویان افغان خواستیم تا نظر مقام های اداره مهاجرت و یا پولیس سویدن را نیز داشته باشم، اما این مقام‌ها یادآور شدند که معمولاَ پیش از انجام چنین اخراج هایی، معلومات نمی دهند. 
  در همین حال اکلیل خلیل، فعال حقوق پناهجویان در سویدن درباره اخراج پناهجویان افغان از کشورهای اروپایی ابراز تاسف می کند و می گوید که کشورهای اروپایی نباید ناامنی ها و اوضاع کنونی افغانستان را نادیده بگیرند.
  به گفته این فعال حقوق پناهجویان،  قرار است امشب ساعت ده و نیم طیاره حامل پناهجویان رد شده افغان میدان هوایی اوستورپ را به مقصد کابل ترک کند. 
  آقای خلیل گفت: «اخراج و پرواز قرار است از میدان هوایی استورپ در جنوب سویدن صورت بگیرد. ۱۰ پناهجو در یک بخش بازداشگاه قرار دارند و ۱۸ پناهجو در بخش دیگر این بازداشگاه قرار دارند.»
  به گفته وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان افغانستان، از آغاز سال روان میلادی تاکنون ۶۰۰ پناهجوی رد شده از سوی کشورهای اروپایی به افغانستان فرستاده شده اند، اما این وزارت اکنون از کشورهای اروپایی می خواهد که ناامنی ها و بیکاری ها را در افغانستان نادیده نگیرند و براساس اوضاع کنونی افغانستان پرونده های پناهجویان افغان را بازنگری کنند.
  این درخواست در حالی مطرح می شود که در ماه اکتوبر سال گذشته میلادی یک تفاهمنامه میان حکومت افغانستان و اتحادیه اروپا به امضاء رسید. 
  در این تفاهمنامه اتحادیه اروپا و افغانستان درباره بازگشت پناهجویان توافق کردند. حکومت افغانستان توافق نمود شهروندان اش را که درخواست های پناهندگی شان در کشور های اروپایی رد می شود، دوباره می پذیرد.

  نویسنده : یعقوب بازدید : 1 تاريخ : شنبه 7 / 11 / 1396 ساعت: 7:59 بعد از ظهر
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها