تکذیبیه؛ روند صدور تذکره در سفارت افغانستان در حال انجام است

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  كد ماوس

  

  برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


  دریافت كد گالری عكس در وب

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  ظهر امروز خبرگزاری تسنیم از صدور تذکره برای مهاجرین افغانستانی تا روز سه شنبه خبر داد.

  محمد اسلام دره یی مستشار فرهنگی و حقوقی سفارت و مسئول پروژه صدور پاسپورت های الکترونیکی در گفتگو با خبرنگار افغانستان ما ضمن تکذیب این خبر گفت : در حال حاضر روند صدور تذکره در سفارت افغانستان در تهران درحال اجرا است و تاکنون دستوری مبنی بر طرح جدید تثبیت هویت دریافت نکرده ایم .

  وی با اظهار بی اطلاعی از عدم صدور تذکره در کنسولگری مشهد گفت از این موضوع بی اطلاع هستیم اما در سفارت افغانستان در تهران روند صدور تذکره  در حال انجام و ثبت نام نیز جریان دارد.

  دره یی گفت: از آنجایی که روند صدور تذکره برای شهروندان کشور، یک روند طولانی و متقاضی دریافت آن زیاد است، سفارت تلاش دارد تا به جای صدور تذکره، برگه تثبیت هویت یا کد هویتی را صادر کند ولی تاکنون دستور این طرح را دریافت نکرده ایم. هنوز این مسأله نهایی نشده و مکاتبات میان تهران و کابل ادامه دارد.

  دکتر نصیر احمد نور سفیر افغانستان نیز ضمن شایعه خواندن خبرها مبنی بر توقف صدور تذکره در سفارت افغانستان در تهران گفته است تا زمان دریافت مکتوب دستور اجرایی این طرح ما کار خود را درخصوص صدور تذکره ادامه می دهیم.

  چند روزی می شود که بازار شایعات مبنی بر توقف صدور تذکره برای مهاجرین افغانستانی در ایران توسط سفارت افغانستان در تهران گرم شده است.
   طبق گزارش ها کنسولگری مشهد روند صدور تذکره در این کنسولگری را بطور کامل متوقف کرده است.

  فریبا قلی زاده- تهران

  نویسنده : یعقوب بازدید : 1 تاريخ : شنبه 7 / 11 / 1396 ساعت: 7:59 بعد از ظهر
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها